PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share
 

 Ateliér Emerson de Sévigne

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Jean-Babtiste d'Auvergne

Jean-Babtiste d'Auvergne

Posts : 145
Join date : 30. 06. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptySun Jul 21, 2019 9:42 pm

Leží na zádech, jednu ruku pokrčenou pod svou hlavou, druhou na štíhloučkém boku Emersona. Chtěl by mluvit, jen neví jestli chce tak úplně. O tom, co nechal aby se probudilo, o tom co s ním tohle princátko dělá. Zná ten pocit, matně a vzdáleně, jako by byl zasunut celá staletí v minulosti a zároveň stál neodbytně za dveřmi jako podomní prodejce. Lehce přejede prsty od boku až vzhůru k jeho žebrům a zpět dolů. Pomalu, beze spěchu, bez předchozí naléhavosti. ,,Není ti zima?" Cítí jak mu, doslova pod rukama, chladne s tím jak se uklidňuje zběsilý tlukot srdce. Už zase se stará, tak nepodobně tomu co dělal před chvílí a přece tak typicky pro něj. I jeho hlas se usadil v klasicky příjemné, uklidňující poloze. Možná by se neměl ptát, možná by ho měl na moment nechat na pohovce samotného, dojít k nevyužité, nedotčené zastlané posteli alespoň pro přikrývku. Jenže z těch jemných doteků na svém břiše cítí jistou naléhavost, zranitelnost. Jean nerad ubližuje lidem. Proto jsou věci, které neslibuje.
Odtrhne pohled světlých očí od ruky putující po své kůži a jen díky tomu si všimne, uvědomí, nedotčené jídlo. Všechny původní starosti se kterými za mladým mužem přišel se postupně vrací. ,,Nezeptal jsem se... co ta tvá ruka?" Další uvědomění ho donutí se z líného spokojeného lehu na lokti nazdvihnout do polosedu. ,,Neublížil jsem ti když... no, teď?" Je jednoduší to shrnout, než vyjmenovat. Když ho k sobě tiskl, když ho přetočil na pohovku, když si bezohledně bral snad víc než mu bylo nabízeno. To by nechtěl, to skutečně nebylo jeho záměrem. Snad se mu dostane dostatečného uklidnění, přesto se ale natáhne pro načaté a sotva ochutnané víno, aby se napil a nabídl i princátku. ,,Jestli máš stále nějaké otázky, slíbil jsem ti odpovědi." Konečně se znovu usměje, upřímně, laskavě. Původně sice chtěl mluvit až po jídle, ale... při něm to řece jde také.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptySun Jul 21, 2019 10:29 pm

Jean ho držel a on se cítil bezpečně. Takovým... Jiným způsobem. Ne jako za vysokými zdmi či kamennými hradbami. Ale bezpečně. Byl to známý pocit. Něco dávno ztraceného, ale přesto známého.
Přemýšlel, jestli to ticho nakonec skončí. Sám ho nedokázal porušit. Ale Jean to udělá. Tím nejmilejším způsobem. Usměje se. Opře si bradu o jeho rameno a zadívá se na něj. Pohladí ho po hrudi. "Není mi zima... Hřeješ!" zašeptá mu a líbne ho na rameno. A pak se musí usmát ještě víc. Tohle bylo mnohem víc než jen milé. Něčeho uvnitř něj se to dotklo.
"Ta ruka bude v pořádku. Dostal jsem mast... Nezanítilo se to. A... Ne, neboj se. Neublížil jsi mi..." zašeptá mu. Cítí jeho obavy a lehkou nejistotu. "Nejsem tak křehký, jak vypadám..." ujistí ho, an ho trochu uklidnil. Pak vydechne a zadívá se do stropu. Otázky... Tolik otázek. Bylo jich hodně. Ale Jean se usmíval. Možná je to vhodná chvíle. Právě teď. Oba jsou nazí. Kousne se do rtu. Ale pak nepatrně přikývne.
"Tohle nebylo tvoje poprvé, viď?" šeptne, "myslím... S jiným mužem."
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jean-Babtiste d'Auvergne

Jean-Babtiste d'Auvergne

Posts : 145
Join date : 30. 06. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptySun Jul 21, 2019 11:03 pm

Hřeje? No, ano... tedy to on většinou. Už to slyšel, mnohokrát. S tím se ale nesvěří. ,,Kdyby ti bylo chladno tak řekni." Jen malá kapka přísnosti se mu vloudí zpět do hlasu, tentokrát ale spíše hravá. Nicméně i ta brzy mizí, vystřídají ji obavy, důvod proč přišel. Ty sice zaplaší útržkovitá odpověď, i tak ale pohledem zabloudí k hojící se ráně na jeho paži, nakloní se tak, aby na ni mohl vtisknout letmý polibek. Mimovolné, nepromyšlené gesto. Stejně spontánní, jako když nabídne aby se Emerson ptal. Nemusel by a stejně to udělá. Sám ďábel aby se v tomhle chlapovi vyznal, no ne? Vyslechne si první otázku a řekněme, že v tu chvíli je vlastně rád za to, že sáhl po vínu. Ani tak ne proto na co se vlastně princátko ptá, ale kvůli tomu, že na jednu historku se navazují další a další... ,,Dovol, prosím..." posadí se. Potřebuje, chce, když si téměř roztržitě prohrabuje vlasy a nejprve si zavdá několik hlubokých loků. Není to proto, aby se od mladíka dostal dál, do by přece zase hned nevyhledal jeho dotek. Jen je to... bolestivé. Nejen kvůli ztraceným milencům. ,,Míval jsem pár přátel. Před lety." Odmlčí se, jako odpověď by to mohlo stačit. Mělo by. A stejně pokračuje, něco v něm chce, chce říct pravdu, celou, nezastíranou. Co když by o ni ale Emerson nestál? ,,Před... hodně lety, tou dobou jsi byl nejspíš malý kluk." Jeho úsměv je teď hořkosladký, oči plné vzpomínek. ,,Tou dobou jsem ještě neměl tušení, jak zlí dovedou někteří lidé být, maličký." Tou dobou nosil titul. Zasnoubil se. Svůj čas trávil s otcem u dvora nebo v mušketýrském výcviku. A svoje city dělil mezi několik lidí. Připadalo mu to úplně normální, snadné, přirozené. Pak o všechny přišel a ukázalo se, že hezká slova ještě pravé city neznamenají. Trochu ztěžka se zády opře o čalouněné opěradlo pohovky, konečky prstů pohladí tu tvář, ze které ho sledují tmavé oči. Po všech těch letech si není jistý, jestli mu vůbec nějaké něžné city zůstaly. Takové, co by vydržely déle než jednu noc. K čertu s city, k čertu s ním samotným. Co víc může ztratit? Znovu se napije, teprve pak opět nabídne lahev. ,,Slyše jsi historku o pádu d'Auvergne?" O údajných velezrádcích, uvězněném otci, matce co spáchala sebevraždu, dceři provdané za lůzu a synovi co raději neříká své jméno? Na to aby to byl jednoduchý, obyčejný dotaz jeho slova zaznějí možná o něco více trpce než by měla.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyMon Jul 22, 2019 11:07 am

"Řeknu!" slíbí mu. A pak plaše sklopí očka, když ho Jean líbne na ránu. Moc hezky se usměje a na moment se k němu přilísne pevněji. Obejme ho a pomazlí. Jako poděkování za tohle malé gesto. A taky proto, že potřebuje pomazlit. Už je to dlouho, co se cítil takhle dobře. Snad to bylo naposledy v Benátkách, co ho něčí blízkost a přítomnost takhle uklidňovala.
Věděl, že mu nedává lehkou otázku, už když ji položil. Byť by se tak mohla zdát. Proto nijak neprotestuje, pustí ho a nechá se posadit. Sám se posadí s ním a zadívá se na něj. Dívá se a poslouchá. Neprerusuje ho a dává mu čas. Stejně jako on předtím jemu. Přisune se kousek blíž. Pohladí ho po ruce, jemně mu prsty přejíždí po kůži, po kloubech a kloubcích prstů. Aby neztratil kontakt. A aby věděl, že je to v pořádku, že může říct cokoliv, co říct chce. Že je Emi tam. Pousměje se. Ano. Někteří lidé dovedou být hodně zlí. A krutí. Sklopí oči a vtiskne mu další něžný polibek na rameno. Obejme jeho paži a pohladí ho. Dává mu čas. I tak ho ale ta otázka zaskočí. Zamrká. Vezme si od něj lahev. Trochu se napije a vrátí mu ji.
"Ne..." zavrtí hlavou, "tedy... Ano. Ale... Jenom pár útržků. Moc se o tom už nemluví... Alespoň u nás..." zašeptá upřímně a zadívá se na něj. Cítí tu trpkost, tu hořkost z jeho slov. Tuší, že ani tohle nebude pěkná historka. Ale je důležitá. Ano, očividně hodně. Pro něj. Pro jeho mušketýra, který najednou vypadá jakoby ho něco děsivého dohnalo.
"Povídej... Můžeš mi říct cokoliv, mušketýre..." zašeptá, tiše ho pobídne. Jemně vklouzne prsty mezi ty jeho a stiskne mu ruku. Aby věděl, že to myslí vážně.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jean-Babtiste d'Auvergne

Jean-Babtiste d'Auvergne

Posts : 145
Join date : 30. 06. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyMon Jul 22, 2019 7:06 pm

Mluvit dál, nebo to prostě raději nechat být? Cítí se kvůli pár chvílím vášně natolik zavázaný, aby se teď nechal ukolébat něžnými dotyky a letmými polibky k tomu, aby jen tak vypověděl většinu svého životního příběhu. Už tak nejspíš řekl moc. Nakonec se rozhodne, že pokračovat nechce nebo alespoň ne úplně upřímně. Zatím. I když riskuje, že tím časem způsobí víc škody než užitku. ,,Byl jsem s nimi blízký. Když padli oni..." nechá větu vyznít, snad není třeba, aby pokračoval. Vlastně se tím prohlášením pasuje do role jednoho ze svých vlastních milenců, toho který se po celém tom šíleném skandálu raději vzdal modrého pláště a vydal na cesty po světě, než aby čelil byť nepatrnému stínu podezření. Teprve pár vteřin po tom co si s ním Emerson proplete prsty jako by si to uvědomil, pohledem sklouzne k té bledé štíhlé ruce a znovu, jako na začátku večera, ji zvedne ke svým ústům, aby na ni vtiskl letmý polibek. Přiměje se k úsměvu, sice trochu melancholickému, ale přece. ,,Jak že jsem ti to říkal? Méně přemýšlet a víc žít!" Pronese vcelku rozhodně, snad i s nádechem jakéhosi nového optimismu.
Konečně také odloží lahev vína, ze které během tohohle krátkého rozhovoru znatelně ubylo a místo ní sáhne po kousku pečiva a sýra. Ne pro sebe. ,,Ale jsem si docela jistý, že jen z inspirace nemůže být živ ani malíř, takže, vaše excelence..." natočí se tak, aby mu mohl jídlo vmanévrovat až před rty. Jednoduše je podle všeho velmi odhodlaný donutit Emersona k tomu, aby snědl alespoň něco. Vždyť vidí, cítí jak je štíhlý. A je docela pevně přesvědčený o tom, že od jejich posledního setkání ještě pohubl. Nehledě na to, že když se soustředí na takovéhle věci, když vymýšlí případné úplatky a strategie, nechává při tom trochu rozvířenou minulost zase usnout.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyMon Jul 22, 2019 9:53 pm

Dívá se na něj a malinko nakrčí obočí. Ta odpověď se mu moc nepozdává. Rozhodně ne po tom, jak se tvářil, když jméno toho rodu vyslovil. Za tím muselo být víc. Něco, co mu neříká. Ale je to asi pochopitelné. A tak do toho nerýpe. Nechá to být. A tak jen pokývne a líbne ho do koutku úst. Jeho vousy ho zaškrabkají na bradě. Znovu se na něj tak hezky usměje, když ho Jean líbne na packu. Je jasné, že tohle drobné gesto pro něj umí udělat hotové divy.
Tiše se zasměje a zavrtí hlavou. "Méně přemýšlet a víc žít!" zopakuje po něm, tišeji. Ale souhlasně kývne. Načež se pobaveně uculí, když se mu ocitne přímo před obličejem kousek sýra na bagetce. "Mušketýre!" uculí se. Ale pak si tedy pořádně kousne. Přidrží si při tom jeho ruku za zápěstí. Spláchne to pak troškou vína. Usmívá se. Nemůže jinak. Podívá se po něm. "Víš... Ale platí to i pro tebe, dobře? Kdyby tys měl nějaké otázky... Odpovím ti!" pokývne. Pak se natáhne na tác pro další kousek sýru, ale tentokrát ho strčí před pusu jemu. Aby mu to oplatil. Nevinně na něj při tom zamrká. Teď je Jean pořád ještě tady. Tak by opravdu mohl zkusit víc žít a méně přemýšlet. A užít si cokoliv, co se tu zrovna teď odehrává. Užít si to, dokud to trvá.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jean-Babtiste d'Auvergne

Jean-Babtiste d'Auvergne

Posts : 145
Join date : 30. 06. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyMon Jul 22, 2019 10:19 pm

Přikývne, když Emerson zopakuje jeho slova. Není to ta nejmoudřejší rada, kterou může někomu dát, ale zrovna on by ji podle Jeanova názoru využít mohl. A nejen, když je s ním on. Přece jen nezůstane v Avrances napořád, stačí královnino slovo, její rozmar nebo pár nakažených ve městě a stěhují se. A kdyby se nic takového nestalo, mor jednou vymizí a spolu s tím se Jean vrátí do anonymity Paříže, do které patří, na kterou si zvykl. Nabídne pak princátku jídlo a spokojeně se usměje, když jej přijme. Nedává na sobě znát nic z úvah, které se mu honí hlavou, na to mu, jim, teď kazit tuhle noc. ,,Otázky?" Zamyslí se, viditelně a na pár vteřin, během toho co mladík na tácu loví něco dalšího k snědku - tou dobou samozřejmě nečeká, že to má být pro něj. ,,Vlastně ani ne, mám rád záhady." S úsměvem na Emersona mrkne, načež se mu před obličejem objeví kousek sýra. Vezme si sousto do úst, samozřejmě, a nezapomene při tom ani na trochu provokace, když mu při tom rty přejede po konečních prstů. To co řekl nebyla tak docela pravda, Jean spíše patří k těm, kteří záhady řeší, které dokáže rozčilovat téměř k okraji mánie když nemohou přijít na něco, co chtějí znát. V tomhle ohledu je to teď ale jiné. Čím méně své černovlasé princátko pozná, tím snašší bude loučení. Pro oba.
Není to tak těžké. Přimět mladého hraběte aby alespoň něco snědl, povídat si o jednoduchých tématech které ani jednoho z nich nenutí odhalovat velká temná tajemství. A čas plyne, nikým nehlídaný, hluboko za půlnoc, hodinu duchů. Teprve když už z vína ani jídla příliš nezbývá, Jean se vymotá z Emersonova sevření a sáhne po svém oblečení. ,,Zůstal bych ještě, maličký... ale kapitánovi se ze mě šedivý vlasy i bez dalších pozdních příchodů a navíc nechci aby mě ten starý komorník ráno vyháněl koštětem." Zatím jen v kalhotách se sehne k mladíkovi, aby ho lehce, krátce políbil.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyMon Jul 22, 2019 11:22 pm

Čas kolem nich pak proběhne opravdu rychle. Snad až moc. Ale už bez žádných vážných témat, bez složitých otázek i příběhů. V tomhle oba zůstali sobě navzájem tajemní. Ale i přes tohle měl Emerson pocit, že poprvé po dlouhých zžíravých dnech může zase dýchat. Volně. A za tohle byl Jeanovi neskonale vděčný.  
Nepříliš ochotně ho nechá, aby se vymotal. Sleduje ho jak si natahuje kalhoty. Lehce se usměje.
"Ano... Asi by bylo troufalé, chtít po tobě další noc! I když by tahle nemusela být probděná. Tedy... To by bylo na tvém uvážení!" věnuje mu svůj lehký lišácký úcul, aby hned věděl, jak to Emerson myslí. Ale vstane taky. Natáhne na sebe hedvábný župánek, aby se trochu zakryl. Povzdychne si. Chytí ho pak za šňůrky u kalhot a přitáhne si ho k sobě. "Nechám tě jít, když mi slíbíš, že tohle nebylo poprvé a  naposledy..." zašeptá a zadívá se mu do očí, "nechci po tobě nic. Jen tohle. Slib mi, že mi zase někdy pomůžeš přestat přemýšlet..." konečky prstů  mu přejede po kůži na krku. Otře se mu svými rty o jeho. Jen zlehka, zatímco mu do nich zašeptá poslední větu.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jean-Babtiste d'Auvergne

Jean-Babtiste d'Auvergne

Posts : 145
Join date : 30. 06. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyTue Jul 23, 2019 11:14 am

Nad tou okázalou, okatou nabídkou se tiše zasměje a zavrtí hlavou. ,,Tohle je vždycky na mém uvážení." Na moment zase ukáže ten sebevědomý, nebezpečný úsměv, nechá hlas klesnout o něco níž, to tóniny rezonující v člověku na některých místech, o kterých ani většina neví, že je má.. pak ale iluze mizí. Rozhodl se, že je na čase jít, skutečně a nejspíš nezlomně. Sáhne po košili, ale než si ji vůbec stihne obléknout, ucítí lehké zatáhnutí za šňůrky kalhot a nechá se k Emersonovi přitáhnout. ,,Sliby jsou ošemetná záležitost, princátko..." nedá se říci, že by se zrovna měl k tomu tohle slíbit. To co slíbí nikdy nebral na lehkou váhu a - ale, čert to vem. Nic se nemůže stát, když se ještě jednou zastaví, navíc ještě, když ho Emerson tak hezky přesvědčuje. Rukama mu vklouzne do částečně rozevřeného županu, aby ho k sobě dnes už skutečně naposledy přitiskl a políbil. ,,Ale dobrá. Pro dnešek máš svůj slib mít. Přece tě jen tak nenechám někomu dalšímu." Ani neměl v úmyslu druhou větu říkat. Vždyť... neví jestli je pravdivá. Nebo spíš ví, že pokud by se tak stalo, prostě by vyklidil pole. Jsou takové bitvy do kterých se pouští a takové, do kterých ne. Pustí mladíka, náhle lehce rozpačitě si prohrábne hnědé vlasy. Dooblékne se. O moc víc dalšího loučení se nekoná, nedomlouvá den hodinu. Emerson ví, kde ho najít a on ví kde najít jeho. A přece, přes to všechno, přes návrat temnoty minulosti... se cestou do kasáren sem tam pousměje.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyTue Aug 06, 2019 11:26 pm

"Ah... To je pravda. Právě jsem omylem prozradil svůj komplikovaný plán, jak tě unést do svého sídla na kraji města, abych si tě tam zavřel." pokývne vážně. Až děsivě. Ale pak se začne smát. Protože vtipkuje. A nebo protože je to pekelně blízko tomu, co by opravdu chtěl udělat. Možná, že kdyby si ho u sebe držel dostatečně dlouho, vlastně by už pak nechtěl odejít.  Na chvíli tentokrát lituje, že pochází také ze šlechtické rodiny, předtím byl nadšený, ale teď... Kdyby byl z nějaké chudší, mohl by to tak udělat. Nikdo by se po něm určitě nesháněl.
Zarazí ho v momentě, kdy chce platit. Zavrtí rozhodně hlavou a je to on, kdo věnuje Agnes několik mincí. On ho chce pozvat. Pohladí dívku po zádech a pak s ním vyjde ven. Není moc nadšený, že ho chce podpírat, ale hodlá to tak trochu využít, aby se vetřel k němu domů.  Přece by ho v takovém stavu nenechal jít domů. Mohl by někde upadnout  a ráno by ho našli mrtvého někde v příkopě, jako spoustu těch nebožáků kolem kterých prochází.
Když dojdou před jeho domov, zadívá se na něj. Usměje se. "tak jsem tě v bezpečí dopravil domů,  nezbývá nic víc než  ti popřát dobrou noc a vydat se vstříc tomu vlastnímu" zašeptá "Zabezpeč si dveře" broukne. "raději..."
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyTue Aug 06, 2019 11:42 pm

Zadívá se na něj docela nedůvěřivě. Povytáhne jedno obočí. Sice se Valentine pak zasměje, ale... U něj opravdu jeden neví! A Emerson už vůbec ne. A dneska už rozhodně ne. Ale raději jen zavrtí hlavou a dojde s ním až před jejich sídlo. Tam se na něj zadívá. Nejistě. Přešlápne z nohy na nohu. Dívá se na něj. Na jeho tvář. Na jeho roztržené sako stále lesklé krví. Vůbec neví, co má dělat. Co by měl udělat. Co je rozumné udělat. Ale pak si jen povzdychne a zavrtí hlavou. "Pojď, prosím tě..." zašeptá, "nemůžu tě nechat jít jen tak. Pojď se mnou... Ošetřím ti to pořádně. Mám na to takovou... Mast!" dořekne jen. Neurčitě. Ale mast opravdu má. Tu od Neri. Na jeho vlastní podobné zranění nedávno.
Proklouzne s ním do haly. Komorník je oba jen přejede pohledem, jejich oblečení od krve. Zavře za nimi dveře, zatarasí je, pořádně. Pak se k nim otočí a s povzdechem natáhne ruku k Emersonovi. Ten se na něj zadívá maličko provinile. Ale pak si svlékne sametový kabátek a podá ho komorníkovi.
"Nevím, jestli se mi ho podaří vrátit mezi živé, mladý pane..." řekne mu ještě, a pak odkráčí pryč. Bez jediného komentáře k Emersonovu hostu.
Emerson se trochu usměje a zavrtí hlavou. Kývne Valentinovi a provede ho dozadu a dveřmi na zahradu. K domku, který je jeho ateliérem a vlastním malým bytem. Odemkne dveře a vejde s ním dál. Dojde zapálit pár svícnů a olejových lamp. Aby měli světlo.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyTue Aug 06, 2019 11:55 pm

On zavrtí hlavou. "Nechci tě obtěžovat a cpát se k tobě domů..." zabrouká. Ale jen ze slušnosti. Samozřejmě. Tohle byl jeho plán. Ne od samého začátku. Ale od chvíle kdy ho zranili určitě ano. Nakonec se tedy vydá s ním do jejích sídla. Komorníkovi věnuje  jen letmý pohled. Spíš se rozhlíží kolem než ho Emerson táhne dál.
U něj v ateliéru pak vydechne. "No, páni. Ty jsi nelhal, jsi skutečně umělec" zašeptá "všechno tohle jsi namaloval sám?" usměje se a dojde k jednomu z obrazů blíž, aby si ho prozkoumal mnohem detailněji. "Tohle vážně musí být osud..." zašeptá si pro sebe. Ohlédne se a znovu si ho prohlédne. V jeho přirozeném prostředi vypadá uplně jinak. Ještě dokonaleji. Teď si je už stoprocentně jistý, že ten chlapec před ním je něco výjimečného, na co už znovu nenarazí.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 12:18 am

Pokrčí rameny. Zůstane stát u dveří a nejistě ho pozoruje. Tenkrát Jeanovi nelhal, když mu říkal, že sem v podstatě nikoho nepouští. Tohle je jeho svět, je to jako pustit někoho do vlastní hlavy. Ale vážně ho prostě nemohl nechat odejít jen tak. Myslel by na to. Na tu ránu, na ten nůž, i na tu ne úplně ideální utěrku, kterou na něj použil. A tenhleten Valentine mu rozhodně nepřijde jako někdo, kdo by si to doma šel hned pečlivě vyčistit.
"Em... Ano... Ano, tady... Tady tvořím!" vydechne. Nejistě přejde dál do místnosti, ke gauči. "Pojď... Pojď se posadit, prosím!" zašeptá, "musím ti to ošetřit... A... Mám tu ještě nějaké víno! Kdybys chtěl!" zadívá se na něj.
Je to vlastně podivně hezké. Ta náhlá změna. Mělo by to být naopak. Teď je ve svém prostředí, na domácí půdě, měl by být naopak mnohem jistější. Ale on je snad víc nejistý než kdy předtím. Potáhne si svůj klobouk. Hlouběji do čela.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 12:27 am

To on opravdu není. Kdyby ho nepozval dál, nejspíš by došel domů, nalil si rozmrzele sklenku nějakého dobrého alkoholu a usnul by v křesle, zatímco by přemítal jaké by to asi bylo, kdyby ho pozval dál. Jak to u něj v pokoji vypadá, jak to tam voní. Je pořádný a nebo spíš ne? A když je sám? Jak se asi chová doma, když je sám? Ale nad tímhle teď vůbec přemýšlet nemusí. Protože tam je, v jeho doupátku, v jeho bezpečné skrýši, kterou mu tak dobrácký otevřel.
"Dobrá, dobrá, když ti to udělá radost, maličký!" Zabrouka a dojde si sednout k němu. Cestou si ale sundá i vestu a košili, aby ho tedy mohl ošetřit jak se patří. Naskytne se mu tak pohled na jeho vypracovaný hrudník, který už pár jizev zdobí. "Víno zní fajn... A taky ještě," zabrouka a natáhne se. Sundá mu klobouk. "Jsi doma, odlož to. Víš, že se mi nelíbí, když se mi schovavaš...v hostinci jsem ti ho nasadil jen, abych tě schoval před nimi...ale teď už je to všechno pryč, hm?"
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 12:42 am

Trochu ho zamrazí, když se začne svlékat. Ale snaží se uklidnit tím, že je to proto, aby ho mohl snáz ošetřit. Určitě. Proč jinak by to dělal. Proč... On věděl proč. Ale na to už vůbec nechtěl myslet!
A pak mu dokonce sebere klobouk. Nejistě si prohrábne vlasy. Pousměje se. Raději se rychle natáhne za gauč a podá mu víno. "Nalij si... Pij z toho... To je jedno! Jak chceš. Já... Já dojdu pro ty věci!" zašeptá. A odejde do své malé koupelny. Vydechne. Trochu si opláchne obličej. Ale pak tam najde, co potřebuje. Čistý obvaz. Čisticí vodičku. A taky tu mast od Neri. Vezme to s sebou a sedne si s tím vším vedle něj na gauč. Nejdřív mu tu ránu začne znovu pečlivě omývat. Nechce, aby se mu zanítila.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 12:49 am

Pobaveně se usměje, protože tuší, že ho tímhle trochu trápí a vůbec si nepřijde jako mizera, že se tím ještě baví. Ale nemůže si pomoct. Emerson k tomu přímo svádí a tak se tím nechává unést.
Vezme si od něj víno a napije se tedy přímo z lahve. Když odejde, pokračuje dál v zkoumání jeho pokoje. Snaží se ho poznat, zjistit co má rád, aby toho mohl využít, až si ho bude chtít získat třeba nějakým dárkem. Samozřejmě, Emerson má peněz dost, nepotřebuje, aby mu něco kupoval. Není jako ti chudí chlapci, které si kupoval už jen tím, že jim koupil něco hezkého na sebe. Emerson je šlechtic a proto je dárek pro něj spíše gesto a to musí stát za to.
"Nemusíš se bát, mě jenom tak něco nerozhodí" broukne "ale co ty? Jak je tobě? Vypadal jsi tam pak dost mimo, docela jsi mě vyděsil" zašeptá a pohladí ho po ruce. "Jsem rád, že tobě se nic nestalo".
Konečně se ho může svobodně dotknout aniž by se musel bát zvědavých očí. A není to nějak vtíravý dotek..dává si záležet, aby to bylo vždy jen tak mimoděk.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 12:59 am

Na gauči sedí přímo uprostřed jeho světa, všech jeho tajných ostrovů, měst a paláců. Ovšem v jednom rohu je i krejčovská panna. A na ní jedny skoro hotové zelené šaty se zlatým zdobením. Ale to je jediné narušení kontinua jeho tajemného světa plného uliček a lodí a nádherných domů. Míst, kam utíká. Před světem. Sám před sebou. Těžko říct.
Pousměje se a pokrčí rameny. "Nikdy předtím jsem nikoho nezabil..." zašeptá, "já vím, že to byl zloděj a že by jinak zabil tebe a pak mě. Nejde mi asi... Ani tak přímo o něj. Ale... Obecně!" vydechne, "nikdy jsem předtím prostě nezabil. Je to hrozně... Já nevím..." povzdychne si. Odloží hadřík. A pak mu začne ránu něžně mazat. "Je to hrozně divný pocit. Ale... Vlastně ani není ten nejhorší ze všech, co jsem zažil. A to jenom dneska!" zavrtí hlavou.
Pousměje se, když ho pohladí. Je to příjemný dotek. "Dám ti tu mast s sebou... Ale musíš mi slíbit, že si to budeš mazat! Je vážně dobrá. Mně pomohla na stejné zranění... Vlastně... I na úplně stejném místě!" dojde mu najednou. To je... Zvláštní. Zmínil se už, že tenhle den je opravdu absurdní?
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 1:08 am

Poslouchá a zase tak chapajícně pokyvuje hlavou, i když on sám nikdy výčitky z vraždy neměl. Proč taky, pokaždé si to zasloužili. Jinak by to neudělal. Všichni ho k tomu ohavnému chování dovedli. Otec jednoho z chlapců, kterého zabil na jednom z kovů, když jeho chlapec přišel do služby už po několikáté s modřinou pod krásným zeleným očkem. I jedem z otcových přátel si zasloužil přijít o prsty na rukou, když se s nimi opovážil dotknout zase jiného z jeho chlapců.
Chlapců měl hned několik, to se musí přiznat. Ale nikdy dva současně. Většinou o chlapce nějak přišel - odstěhovali se, někteří utekli, protože nezvládali péči, kterou jim Valentine dopřával. Důvody byly různé.
"Rád bych ti to slíbil, ale nejspíš bych lhal. A tobě já lhát nechci, piráte" usměje se. "Já na tyhle věci moc neumím myslet, nejspíš bych na to zase brzo zapomněl. Je toho pro mě škoda" zašeptá. Pak zamrká. Má stejné zranění? A jak k němu chudáček přišel?
"Stejném místě? Ukaž! Jak jsi k němu vůbec přišel?"
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 1:21 am

O vycitkach nic neříká. Není si jistý, jestli nějaké má. Kvůli tomuhle muži. Kdyby to byl někdo jiný... Těžko říct. Pousměje se. Začne mu paži zavazovat obvazem. "Ty už jsi někoho zabil, viď?" zašeptá, "umíš bojovat..." doplní svoji teorii. Jemně obvaz upevní a pokývne. Že už to je. Vezme si pak od něj lahev a taky se napije. Načež na něj ale malinko vytřeští oči. Zaskočeně. "Piráte?" broukne, "proč piráte..?" vydechne. Cukne mu koutek. Ale pak zavrtí hlavou. "Ale ta mast je vážně důležitá. Ten nůž byl pěkně olezlý... Nechceš přeci otravu krve nebo něco!" zavrtí hlavou, rezolutně.
"No... Ano. Úplně stejném!" šeptne. "Víš, jak jsem ti říkal, že jsem se rozhodl, že chci jít do Krysí díry? V noci? Tak odtamtud..." přikývne. Prsty si povolí zavazování nahoře na košili, aby mu pak ukázal svoji hojící se jizvu na paži. Opravdu na tom stejném místě.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 9:56 am

Pokývne s naprostým klidem, že ano. Už zabil. Vysvětlí mu proč. Tedy... Po svém. Samozřejmě, že mu neřekne úplně vše, takový hlupák by přece jenom nebyl. Upraví si ten příběh tak, aby mu seděl.
Řekne mu hezký příběh o tom, jak byl kdysi zamilovaný do chlapce, kterého otec hrozně bil, ubližoval mu. A že ho prostě musel chránit. A tak když mu jednou zase v opilosti chtěl ublížit, zabil ho. Ale jak před ním pak kluk utekl, protože se ho bál. "Aspoň je teď volný" pousměje se a povzdychne si.
Pak se skloní a prsty opatrně něžně přejede kolem jeho rány "tak ukaž... ještě ti to jednou namažu, než ti jí ukradnu, hm?" Usměje se a vezme mast, aby udělal jak řekl. "To víš, že pamatuju... Proč jsi tam šel ty malý blázne? Šel si sám? Bez ochrany?"
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 2:10 pm

Zaskočí ho. Vlastně všechno. S jakou lehkostí to přizná. Nejen to, že zabil... Ale i... Všechno ostatní. Jistě. Tady jsou v bezpečí. Tedy... Jsou? Je? Zadívá se na něj. Neznámý cizinec, co se tu jen tak objeví. Během všeho toho zmatku. Co když je to past? Co když se ten parchant de Scudéry konečně dopátral toho, kdo bydlel v pronajatém domě s jeho synem? Pousměje se. No... I kdyby. Kdo zbyl, aby oplakával jeho hranici? Jeho matka. A bratři. No... Alespoň dva. Nejspíš.
Sklopí pohled zpátky na něj. Na to jak mu maže ránu. "Ne... Nebyl jsem tam sám. V noci ne. Ne v tuhle noc..." zašeptá a kývne. "Kdybych tam byl sám... Nebyl bych tady."
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyWed Aug 07, 2019 2:27 pm

"Ale stejně jsi raněný...co se stalo?" Broukne klidně a pohladí ho po paži. Jen se opře a zadívá se na něj. Zase se jen klidně napije vína a poslouchá ho. Je to docela hezké. Mohl by se ho snažit dotknout. A ne že by to nechtěl. Napadlo ho dotknout se jeho krásné šíje. Věnovat mu tam několik polibků. Ale je brzo. Jestli chce získat jeho, musí teď hrát tohle. Jen si ležérně podpírat hlavu a poslouchat jeho příběh. Cokoliv mu bude chtít říct. A čím víc mu toho řekne, tím lepší to bude. Protože může využít i sebemenší drobnost. Čím jiným udělat radost takovému pochroumanému chlapci než že si ho poslechne a bude si to pamatovat. A pak mu ukaže, že si to pamatuje a dokáže mu, že má skutečný zájem. Není to pro něj jen hra. Nebo je?.. ale možná ne taková jako pro ostatní, kteří s ním jen strávili noc.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyThu Aug 08, 2019 3:15 am

Zavrtí hlavou. "Ne, já... Nechci o tomhle mluvit..." zašeptá, "nemůžu o tom mluvit!" vydechne a pousměje. Nemůže. Je příliš brzy. Není to ani 24 hodin. A je to sotva a týden, co byl tady... Co mu to tenkrát řekl? Přeci tě jen tak nenechám někomu dalšímu? Ano. Nějak si nedokázal představit, že by Jeanovi vůbec záleželo na tom, jestli by někdo další vůbec byl. On sám měl někoho dalšího. Ne. Nemůže o tom mluvit. Příliš to bolí. Má pocit, že mu ta bolest každou chvilku musí rozervat hrudník zevnitř. A to už se zdála ta otupělá... Tupá, tepající. Ale tupá. Ještě v hostinci. Ale pak přišli sem. Celý ten zatracený den si probojoval cestu až nahoru a ven skrze jeho oči. Pousměje se. Jak to říkal? Víc žít a méně přemýšlet? Ano. Nebo raději nepřemýšlet vůbec. Nemyslet. Vůbec. Zadívá se na toho nádherného blonďatého boha vedle sebe. Stáhne si košili a i přes svoje slzy se zvedne a usadí se mu obkročmo na klíně. Pohladí ho. A pak ho políbí. Je to slaný polibek. Ale je hluboký a dlouhý.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Valentine V. de Vivonne

Valentine V. de Vivonne

Posts : 52
Join date : 05. 08. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyThu Aug 08, 2019 7:41 am

"dobře, chlapče... Já to chápu, to nic..třeba jindy" pokývne klidně a usměje se. Uvnitř tak klidný, ale není. Samozřejmě, že ne. Jak by mohl. Zuří. Někdo mu tam dole hrozně moc ublížil a podle toho, jak se mu ty krásná očka začínají zalévat slzami, nejspíš mu ten mizera zlomil srdce.
Z jeho myšlení ho ovšem vytrhne Emerson, který si sám sundá košili a usadí se mu na klíně. Situace, která trvá pár vteřin, ve Valentinových očích působí jako minuty..sleduje jak se mu napíná tělo, když se zvedá, jak mu pomaluje odhaluje každý centimetr nové kůže. A pak ho má najednou na sobě. A jeho pochroumané koťátko ho líbá na rty. Ovine mu silné paže kolem pasu a přitiskne si ho. Neptá se proč pláče. Ví, že by mu stejně neodpověděl.
Konečky prstů se něžně dotkne jeho páteře a přejíždí hezky od krčku až dolů, k lemu jeho kalhot. Ten hluboký polibek přitom ještě prohloubí. Drží to dokud oba vydrží nedýchat, pak se přesune na krk a jeho tělo si víc přimkne k sobě. Není schopný teď přemýšlet. Ovládal se. Ale Emerson mu tohle povolil. A on už nemůže jít zpátky. Něžně vezme jeho tvář do dlaně a palcem mu přejede po rtech "zabíjel bych znovu kdybys přestal plakat" zašeptá mu.
Za normálních okolností už by si ho odnesl do postele. Ale ví, že teď je ještě brzo. A tak ho dál líbá a dotýká se ho všude po těle. Nakonec se odváží i dolů, pod kalhoty, aby mohl stisknout v dlaních jeho zadeček. Ale je to s ním jiné. On si ho opravdu užívá. Vychutnává si každý jeho centimetr kůže. Jako správný milovník umění, který právě dostal ten nejlepší kousek.

Sent from Topic'it App
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Emerson de Sévigne

Emerson de Sévigne

Posts : 121
Join date : 10. 07. 19

Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 EmptyThu Aug 08, 2019 11:32 pm

Nechá se přitisknout k jeho tělu, nechá se chytit. Zajede mu prsty do těch krásných zlatých vlasů a stiskne je. Líbá ho tak dlouho, dokud mu nedojde dech. Zadívá se mu do očí a chvilku popadá dech. Pousměje se a chytí ho za ruku. Za předloktí. Jemně mu ho stiskne. Teď bez košile může vidět to jeho. S otlačeninkami od Jeanových prstů.
"Nechci po tobě, abys zabíjel... Už žádné zabíjení dneska..." zašeptá, "dneska... Dneska mě jenom šukej. Nechci myslet. Na nic..." vydechne. A pak ho znovu políbí. Dravěji. Trochu se propne v zádech proti jeho dlaním. Otře se o něj. Chce, aby to udělal. Potřebuje to. Sjede rty na jeho krk. Pak se z jeho klína zvedne, ale jen proto, aby sklouzl na zem mezi jeho nohy. Na kolena. Rozváže mu kalhoty a stáhne mu je. Přejede mu prsty po stehnech. Zadívá se na něj nahoru. Na jeho nádhernou tvář. Jakoby snad žádal o svolení. Ale pak pohled stáhne. Promne ho v dlani a obejme ho svými rty.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ateliér Emerson de Sévigne   Ateliér Emerson de Sévigne - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Ateliér Emerson de Sévigne
Návrat nahoru 
Strana 2 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World Without End :: Ubytování postav-
Přejdi na: