PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share
 

 Rozestavěný lazaret

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin

Posts : 56
Join date : 21. 06. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jun 22, 2019 11:45 pm

Rozestavěný lazaret 699de910
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://withoutendrpg.forumotion.eu
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 8:38 pm

Bylo to už pár let, kdy naposledy slyšel o Calvinovi de Sévigne. Sblížili se během mladíkova studia, rok totiž pomáhal Julienovi, staral se o jeho záležitosti, hlídal jeho schůzky a podobně. Je to vynikající mladý muž. Moc dobře chápe, jak tenhle svět funguje. Julien si byl jistý, že se jen tak neztratí. Tedy... Alespoň dokud bude vědět, kde má stát. Teď o tom upřímně poněkud pochyboval. Dopis od něj ho překvapil sám o sobě, ale ta prosba? Setkat se s jeho sestrou, která přijela ze Španělska?
Ale navzdory pochybám, teď je tady. Předstírá, že přišel dohlédnout, jak pokračují práce na zbrusu novém lazaretu. A proč tady je? Nuže... Jednoduše je zvědavý. Třeba je Calvinova sestra podobně rozumná jako její bratr. A třeba má nějaké zajímavé novinky ze Španělska. Vždycky měl Španělsko rád. Víru tam stavěli nade všechno. A všechny. Usměje se při tom pomyšlení. Malý syn hlavního tesaře projde zrovna kolem s kusem koláče v packách, ale jakmile ten úsměv zahlédne, zděšeně vezme do zaječích.
Julien nad tím jen zavrtí hlavou. Ale kdo by se tomu dítěti divil. Úsměv hlavního inkvizitora umí být poněkud... Mrazivý. Pokud Julien zrovna soudí, bývá často to poslední, co daný člověk uvidí, než ho odvedou na popraviště. Či na hranici. To záleží na Julienově náladě, prostředí a povaze zločinu.
Nakonec se zastaví v pomalu rostoucí kapli. Rozhlédne se tam a povzdychne si. Nespokojeně. Na jeho vkus práce pokračují moc pomalu. Příliš pomalu. Ale tak to je se vším, v tomhle malém zeleném zapadákově. Všichni tady mají pocit, že nemají kam spěchat. Taková pitomost! Založí si ruce za zády a přivře oči. Možná by je měl nějak efektivně popohnat. Nový lazaret má tendence lidi vždycky uklidnit. A kdy potřebují lidé útěchu? Když jim teče do bot. Ušklíbne se a zadívá se na místo, kde bude v budoucnu stát oltář a nad ním veliký oltářní obraz. Už byl zadaný do výroby. Motiv vybíral sám. Majestátní Kristus na kříži a pod ním tři plačící Marie. Tak to má rád.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 9:06 pm

Do toho malého městečka, kam se uchýlila její rodina dorazila s několikadenním zpožděním. Co se dá však očekávat. Musela v Paříži před odjezdem vyřídit ještě jisté.. záležitosti, než se vrtne na to naprosto bezvýznamné místo. Tedy.. bývalo by bylo bezvýznamné, kdyby sem neutekla francouzská smetánka. Lehce se nad tou myšlenkou ušklíbne. Je si jistá, že by se dalo najít mnohem přívětivější a příjemnější místo, ale co se dá dělat. S tichým povzdechem sklopí oči k již značně pomačkanému dopisu od jejího staršího bratra. Již poněkolikáté přelétne pohledem instrukce. Kdyby dorazila pozdě, nebo, nedej bože, nedorazila vůbec.. Lehce se otřese. Ani na to nechce pomyslet. Vrchní inkvizitor je nanejvýš nebezpečný muž a není radno ho pokoušet.
Lehce odhrne látku překrývající okénko kočáru a spatří rozestavěnou budovu. Pohled jí sklouzne na zamračené nebe ze kterého padají droboučké kapky vody. Natáhne se tedy pro plášť, který si přes sebe přehodí, než kočí zastaví kočár nedaleko budovy. Zhluboka se nadechne a rukou se letmo dotkne medailonku na krku, než spěšně vystoupí a s kapucí temně fialového pláště, překrývající vlasy i většinu pláště, přeběhne ke vstupu. Odtud ještě mávne na kočího, aby počkal a pak už za klapotu jejích střevíčků vchází do budovy.
*Někteří by to považovali za bláznovství. Jiní však za nutnost.* pomyslí si, jakmile v přední části spatří mužskou postavu. Jak se k němu blíží, tak se jí dech párkrát zadrhne, když si ho prohlíží. Vzdálenost se mezi nimi krátí na její vkus až příliš rychle. Dříve, než by se jí líbilo se zastavuje a sklání se v hlubokém purkleti. "Vaše Excelence," osloví ho tichým, jemným hlasem. "Jaká čest se s vámi setkat." dodá a zůstává v úkloně, dokud jí neřekne jinak. Nesmíš to pokazit. Cena by byla příliš vysoká.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 9:20 pm

Stále ještě si v hlavě promítá ten dokonalý obraz, který vybral na oltář, když zaslechne přibližující se kroky. Přivře oči a pro sebe se usměje. Jsou to příliš lehké a ladné kroky, aby patřili nějakému stavaři nebo zedníkovi. Taky je nepředchází zápach jako je. Ne. Tohle musí být ona. Jeho schůzka. Neotočí se, ne, vyčkává. A nepletl se. Oslovení excelence ho ubezpečí v tom, že jeho odhad byl správný.
Pomalu se otočí, nasadí při tom o kapku přívětivější masku než před tím. Zadívá se na ni a její dokonalou úklonu. Výchova se pozná.
"Ty jistě budeš Juliette! Sestra mého drahého Calvina! Prosím, dítě, jen se zvedni!" pokyne jí, skoro by se až dalo říct, že laskavě. Dokonce jí podá ruku. Pomůže jí se narovnat, ale ruku u ní nechá. Hřbetem nahoru. A především s biskupským prstenem nahoru.
"Byl jsem opravdu zaskočen, když mi tvůj bratr napsal! Neviděl jsem ho léta, ale často na něj vzpomenu při modlitbě! Doufám, že se mu daří dobře!"
Je naprosto nezbytné vyměnit si nejdřív zdvořilosti, tak se to čeká. Je to taky dobrý způsob vzájemného oťukávání. Zatím si ji alespoň může prohlédnout.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 9:56 pm

Vyčkává. Stále ve stejné pozici s pohledem upřeným k zemi. Znervózňuje ji, že mu nevidí do tváře, že neví jak vypadá ani jak se tváří. Avšak po chvilce se k ní donese jeho hlas s téměř až milým podtónem. Téměř. S tichým *děkuji* přijme jeho ruky, když se zvedá a jakmile si všimne, že ji neplánuje stáhnout, tak se skloní a se sklopenýma očima lehce políbí prsten, který je znakem funkce muže, který k ní stále mluví.
Jakmile tuto povinnosti vykoná, tak se přestane hrbit a narovná se v zádech v hrdém postoji, který je u nich v rodině zvykem. Pečlivě naslouchá jeho slovům a odolává pokušení prohlédnut si jeho tvář. Pokora. Pokora je klíčem. Je to mocný muž. promlouvá k sobě v duchu rady a místo toho zaboří pohled tmavě hnědých očí do jeho hrudi.
Než domluví, tak zvedne ruce a sundá si kápi pláště, aby jí nezakrývala tvář a lehce zkroutí koutky úst do úsměvu. "Ano, co mohu soudit z dopisů, které mi posílá vskutku nepravidelně, tak se mu daří dobře. Ponoří do studia, jako ostatně vždy." odpoví a lehce zvedne pohled k jeho ramenům. "Žel jsem ho již pár let také nespatřila, kvůli mému pobytu ve Španělsku." přizná a proplete si prsty rukou před tělem ve výši pasu. "A prosím, nemějte mu za zlé za troufalost, že vás žádal o schůzku se mnou. Naléhala jsem na něj vskutku intenzivně a těžko se odolává mladší sestře, kterou roky nespatřil v radosti ze zprávy, že se vrací zpět domů." požádá ho a mírně nakloní hlavu ke straně, když zvedne oči ještě o píď výš a zadívá se kamsi za biskupovo rameno.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 10:15 pm

Pozoruje ji a její úpornou snahu nedívat se na něj. Pobaveně. Opravdu pobaveně. Ta malá se snaží. To je roztomilé.
"Moje drahá, mám raději, když se mi člověk, co se mnou mluví, dívá do tváře! Je to takové... Upřímnější, nemyslíš?" povzbudí ji jemně, "navíc jsi hraběnka! Ne žádný otrhaný vesničan!" lehce se ušklíbne. Ale hned zase nasadí neutrální výraz. Prohlédne si ji teď opravdu pořádně, když si sundá kápi. Hmm... Rodinnou podobu opravdu nezapře. Ale z toho, co z téhle rodiny viděl, má nejblíž k nejstaršímu potomkovi. Ten má taky téměř andělsky dokonalou tvář. Jako Juliette stojící před ním.
"To opravdu rád slyším! A nehněvám se na něj, je mým potěšením poznat jeho spanilou sestru! Ach ano, slyšel jsem o tom. Měla jste si brát předního šlechtice, není to tak? Je to opravdu ostudné, co se stalo!" zavrtí hlavou s tichou účastí k jejímu ponížení a také velice vyváženým rozhořčením, že se jí něco takového přihodilo. "Opravdu pobuřující! Ale rodina musí být jistě nadšená, že má svou dceru zpátky doma. Prozraď mi ale, dítě... Proč jsi se chtěla sejít?" zadívá se na ni. A tentokrát v jeho pohledu není ani stopa po předstírané vlídnosti a laskavosti, nebo snad empatie. Je to tázavý pohled, pátravý. A neproniknutelný jako socha. Aby věděla, že zdvořilosti skončily.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 10:43 pm

Po jeho slovech se jí očích promítne na krátký okamžik jiskra jejího temperamentu, který však v potlačí, i když ne úplně. Ten zbyteček, který si dovolí ponechat se ukáže v lehce přezíravém úsměvu, který se jí usadí na tváří, když líně stočí pohled přímo do jeho očí. "Zajisté," nabídne mu odpověď, která se nabídne. Tím také překryje údiv, který se jí zmocní, když spatří jeho pohlednou tvář a oči, které se zdají, že žijí vlastním životem.
Kdyby mluvila s kýmkoliv jiným, tak by v hrané plachosti sklopila oči k zemi. Ale inkvizitor dal již dostatečně najevo, že upejpavé chování není to, co by ocenil, jak by to udělal téměř jakýkoliv jiný chlap. Nepřerušuje ho, samozřejmě, že ne. Dívá se však na něj z přímo a její výraz očí s každým dalším slovem tvrdne a chladne. Pokud si myslí, že toto chování bude platit pro změnu na ni, tak se šeredně plete. Což dá najevo i mírně povytaženým obočím.
Zůstane potichu, dokud nezazní otázka, na kterou oba čekali. Nespouští oči z těch jeho a mírně zatne zuby, když sleduje, jak se veškeré předstírané emoce pomalu vytrácí a nahradí je pohled.. lovce. Lehce se otřese. "Mám vám vyřídit pozdravy." oznámí nevýrazným hlasem a udělá k němu krok, aby se mohla lehce nahnout a šeptem pronést jméno od koho přesně. Jméno, které je inkvizitorovi důvěrně známé a znamená mnohé. "Oceňuje vaši.. práci, kterou v naší krásné Francii vykonáváte." dodá jen o malinko hlasitěji, než se zase odtáhne a bedlivě pozoruje jeho reakci. "Měla jsem tu čest ho potkat po té nešťastné bitvě před dvěma lety, když se zde vyřešila otázka nového vládce," odmlčí se a lehce se zhoupne na špičkách. "Chci říct, vládkyně." opraví se s hraným překvapením a pomalým krokem se vydá kolem něj do hlubin lazaretu. "Má na celou situaci velmi zajímavý názor, se kterým souhlasím." dodá téměř lhostejně, snažíc se skrýt, že téměř nedýchá. Riskantní krok. Možná až příliš, ale situace to vyžaduje.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 11:09 pm

Sleduje její výraz a všechny jemné proměny a nuance v něm. A baví ho to čím dál tím víc. Ta maličká je stále víc roztomilá. Přestala se hlídat. Nebezpečné, velice nebezpečné. To všechno byl jenom nutný úvodní taneček, rozehřívací kolo. A ona už u toho dává najevo, jak se jí to nelíbí. Je mladá. Musí se ještě hodně učit. Ale potenciál má, o tom nepochybuje. Stejně jako její bratr. Není hloupá. Vůbec ne. To je vzácné.
Pozdravy? Tak to přichází. Nechá ji přiblížit se a vyslechne si, kdo ji posílá. Přivře oči. Nedá nic najevo, zůstane kamenný a neproniknutelný. Nechá ji odehrát svoji malou etudu do konce. Tak o tohle tedy jde. No vida. Calvin se pouští do mnohem vyšší hry než by od něj kdy čekal. A ta malá taky. Nemá problém srovnat s ní krok, když vyrazí. Ale nakonec se zastaví. Chytí ji za loket, téměř něžně. Téměř. A zastaví ji. Přímo pod vznikajícím výklenkem. Zvedne druhou ruku a prsty přejede po vyřezávání na trámu. Jako kdyby jí ho ukazoval. Nepouští při tom její loket. "Drahá..." osloví jí tiše, "vybral jsem kapli, protože tam dnes nikdo není. Opravdu chceš pochodovat mezi všemi těmi stavaři a vykládat o vládcích a vládkyních? O názorech na situace? Tyhle stěny mají uši a to ještě ani pořádně nestojí. Tihle muži živí početné rodiny a jídlo je drahé. A víš, dítě, za co se platí zlatem? Za informace. Za zrádce. Já to vím, velmi dobře. Já držím pokladnu!" jedním koutkem se ušklíbne, "ale královna sedí na podobné pokladně. Pokud se mnou chceš mluvit, mluv se mnou. Pokud stojím, stojíš. Nedělej chyby, drahá. Za chyby se taky platí a cena bývá příliš vysoká. To jméno... To jméno má váhu a zvuk. A nejenom v mých uších!" zašeptá jí, přímo do jejího ouška. "Bylo by to tragické... Kdyby se ten zvuk roznesl příliš daleko..." usměje se na ni. A je to jeden z těch úsměvů, před kterými děti prchají. Je to upíří úsměv. Dává jí na vědomí, že to jméno poznal. Samozřejmě. I možnosti, které přináší s ním. A že ví, co přináší. Co může přinést. Ale ona musí vědět, že teď ty karty, které mu odkryla, drží on.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySat Jul 13, 2019 11:55 pm

Jeho dotek ji pálí na kůži i přes vrstvy oblečení, které má na sobě. Cítí ho natolik intenzivně, že je to až nereálné a i kvůli tomu se okamžitě zastaví a otočí se k němu čelem. Krátce zalétne pohledem k ruce, kterou natahuje kamsi mimo ní, ale ho zase stočí k jeho tváři. Zavanou k ní tichá slova, hotový příval slov, který vyvolává husinu na pažích a ze kterých jí přechází mráz po zádech. Když jí jeho horký dech ovane krk, tak se jí zadrhne na malý moment dech v hrdle, což se jí kvůli blízkosti nepodaří zakrýt. I když se trošku odtáhne, tak jí to nepomůže zklidnit zrychlený dech. Protože tím jím poskytne akorát tak prostor, aby mohla zahlédnou jeho tvář. Tvář a úsměv, který vyplňuje celé zorné pole a rozechvívá její nitro. Pohledem se zaklestí do jeho očí a to jen proto, že se snaží jakkoliv odlákat pozornost od toho dravého úsměvu, který slibuje samé temné věci. "A také by to byla promarněná příležitost, že?" zašeptá stejně tak tiše.
Jejich malou chvilku však přeruší těžkopádné kroky až příliš blízko na to, aby se dali ignorovat. V duchu zanadává na to, že to jen podtrhuje inkvizitorova slova a bez váhání, až moc automatickým pohybem, ho popadne za záhyb a jak udělá dva kroky dozadu, do výklenku, tak ho táhne sebou. Výklenek sice není dokončen, avšak spolu se stíny soumraku poskytuje dostatečnou skrýš na to, aby je skryl před zrakem dělníka, který se blíží. Drží muže těsně u sebe a šlehne po něm varovným pohledem. Tohle dělala ve Španělsku možná až příliš často. Zatímco nehnutě čeká, až dělník propeláší kolem, tak si v duchu nadává. Měl pravdu, samozřejmě, že měl. Nechala se rozptýlit jeho přítomností a aurou, která se kolem něj vznáší a udělala naprosto dětinskou chybu.
Kroky odezní stejně rychle, jako se objevily a Juliette lehce povolí stisk, kterým do této chvíle svírala látku. Tento krok byl nezbytný. Sice by dělníka nepřekvapilo, kdyby tu spatřil jeho, ale její přítomnost? Sice by se dala vysvětlit, avšak s tím, jak blízko u sebe byli hrozila velká pravděpodobnost, že by neznámého muže mohl upoutat prudký sled pohybů, který by bylo třeba vykonat, aby od sebe byli v přiměřené vzdálenosti a ty jsou vždycky podezřelé. "Proto jsem také požádala bratra o zařízení této schůzky, abych se mohla učit od nejlepšího." pronese tiše s téměř neznatelným podbarvením pokory.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 12:40 am

Promarněná příležitost. Možná ano. Možná ne. Kdo ví. To se ještě uvidí. Doufá, že ve výsledku nic promarněného nebude. Ale nikdy nedělá unáhlená rozhodnutí. Skloní se znovu až těsně k ní. Skoro až moc. Skoro.
"To nech na mě, abych to posoudil..." zašeptá jí. A teprve pak pustí její loket. Ale jen na okamžik. I on zaslechne kroky toho dělníka. Ale než stihne zareagovat, udělá to ona. Docela ho tím překvapí. Ne nemile. Je pohotová. To je moc dobře. To je dobrá vlastnost. Důležitá. A velice velice praktická. Obzvláště pro ženu.
Když ho zatáhne do výklenku, do stínů, jsou na sobě doslova jako přilepení. Dívá se na ni a jeho oči se i v tom přítmí podivně lesknou. Položí jí ruku kolem pasu a přidrží si ji tak. V tichosti čeká, až dělník přejde. A jen ji drží. Když jeho kroky odezní, cukne mu kousek. "O tom jsem mluvil..." neodpustí si jemnou výtku. "Ale máš body za rychlou reakci!" dodá al vzápětí. Pak ji ale chytí lépe, pevněji. Ovšem jen proto, aby ji narovnal. "Ví o tvých záměrech Calvin?" zadívá se na ni, "věděl, jakou schůzku mi sjednává?"
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 1:20 am

Varovným pohledem po něm šlehla právě proto, že ucítila jeho dlaň na svém pase. Což ona sama považuje za zbytečné, ale nic mu na to neřekne, protože kolem prochází dělník. A také protože by asi neměla vynadat vrchnímu inkvizitorovi. Ani se nehnou a jen si beze slova hledí do tváře. Na tváři jí začne hrát menší, možná trošku egoistický, úsměv, když si všimne lesku jeho očí.
V následující chvíli však ty své na chvíli zavře a těžce si povzdechne, když si, samozřejmě, neodpustí poznámku. Stisk zesílí a to ji donutí oči opět otevřít. "I ve Španělku mají zdi uši." zamumlá při jeho dodatku a narovná se, aby se neopírala zády o špinavou zeď, když se její společník o kousek vzdálí a poskytne jí tak k tomu prostor. Ruku na svém pasu však cítí dál a tudíž stále ponechává svou ruku na jeho hrudi, jejíž prsty teď svírají látku hábitu o poznání jemněji. Tiše si odfrkne a kdyby nebyl, kým je, tak se na něj zadívá jak na mentálně postihnutého. "Samozřejmě, že ne." zavrtí hlavou a pohled mu klidně oplácí. "Myslíte, že bych takové věci psala do dopisu se kterým se může stát cokoliv?" upozorní ho taktně na onen fakt a začne si poprvé pořádně prohlížet jeho tvář. "Napsala jsem mu, že se vracím a že jsem si za ta léta všimla pár zajímavých věcí ohledně místní církve, které by vás mohli zajímat." pokrčí lehce rameny. "A dodala i to, že jsem z života tam za posledních pár měsíců hluboce otřesena a hodila by se mi duchovní pomoc." potutelně se pousměje. "Kombinace touhy se vám zavděčit a touhy pomoci sestře o které od války nic nevěděl byla spolehlivá." nasadí opravdu věrohodný bezmocný výraz krásné šlechtičny v nesnázích. "A kdo by mi mohl poskytnou lepší pomoc, než sám biskup?" zadívá se na něj zpoza řas a v očích jí zahrají prohrané jiskřičky. Sice zmanipulovala svého bratra, ale nechce ho do tohoto tahat. Žádného z nich. Maximálně pro nejmladšího získat jakousi toleranci, ale to až časem.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 10:42 am

Všiml si, jak po něm šlehla pohledem, samozřejmě. Skoro se tomu musel usmát. Jako kdyby tomu přikládal nějakou váhu. Když má žena korzet, těžko se dá hovořit o jakémkoliv "intimnějším" doteku. Jako kdyby přes ty vrstvy a kostice mohl snad vůbec něco cítit. Ale očividně v sobě má spoustu temperamentu. Těžko říct, jestli si ho přivezla z temperamentního Španělska nebo ho v sobě měla vždycky. Ale on má temperament rád. Tuhletu Juliette nebude odmítat. Ještě se sice nerozhodl úplně, ale minimálně to bude velice vítané rozptýlení. A minimálně ji bude mít pod dohledem. Ale to ona zajisté ví. Odkryla mu svoje záměry, teď už je to jenom na něm. Všechno. Mohl by ji nahlásit. Mohl by ji nechat zatknout klidně hned teď. Ji i Calvina. Za spiknutí proti koruně.
Dívá se na ni, zatímco se mu tohle všechno honí hlavou. Konečně zase cítí nějaký život. Tohle je něco, co miluje. Podivné zákulisní hry. Hraje je celý život. Jsou celý jeho život. Dívá se na ni a nepouští ji. Neřekne ani slovo, poměrně dlouho. Vnímá to napětí, které to vytváří. Mezi nimi. Rezonuje v tom malém výklenku jako něco přísně tajného a zakázaného. Jeho výraz se navíc za celou tu dobu nezmění. Ani o jediný milimetr, o jediný povzdechu, o jediný pohyb očima. Chce, aby to věděla. Aby věděla, že teď ji má. Ne proto, že ji drží fyzicky. Ale protože teď ji prostě má. A chce, aby na to nezapomínala. Nikdy.
Nakonec ji ale pustí a galantně jí pokývne. "Jsem si naprosto jistý, že pro tebe dokážu najít tu správnou duchovní pomoc, jakou hledáš, mé dítě. Ale Španělsko je divoká divoká země. A ty jsi tam přišla málem o všechno! Máme před sebou spoustu spoustu práce! Řekni mi... Přivezla sis ze Španěl nějaké jejich kořeněné víno?"
Spolupráce může začít.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 11:29 am

Domluví a nastane ticho. Až příliš dlouhé ticho, kdy opět stojí bez hnutí, vzájemně se dotýkající. Napadne ji, že už nemůže být možné, aby jeho dotek cítila ještě palčivěji, než když ji držel za loket, ale jak se zdá, tak se šeredně mýlila. Hledí mu do lesknoucích se očí a snaží se přijít na to, co za myšlenky se krývá za jeho pohledem. Jak se však chvíle protahuje, tak se mezi nimi napětí čím dál více stupňuje a pro Juliette začíná být těžké normálně uvažovat. Ne však napětí, jaké můžeme cítit mezi dvěma osobami, které mají mezi sebou spory, ale dočista jiné. To, které způsobuje, že se dech zrychluje a zadrhává v hrdle, že v uších slyšíte zběsilý tlukot svého srdce. Vzhlíží k němu a v tuto chvíli si více, než kdy předtím, uvědomuje, že celý její život nyní leží v jeho rukách. Na to je však zvyklá, od vycestování do Španělska její život nikdy nebyl tak zcela jiný, ale v jeho případě? Polkne a lehce přivře oči, snad aby skryla hořečnatý lesk, který se postupně začal vkrádat i do jejích očích.
V tu chvíli ji však propustí a brunetka se roztřeseně zhluboka nadechne. Nechá ruku volně klesnout podél těla a lehce pokývne. Chápe zprávu v jeho slovech, ještě než je dokončí. Alespoň něco se povedlo. Neví přesně, co jeho rozhodnutí znamená, ale musí být trpělivá. Je si jistá, že časem odhalí i toho. Do té doby se však musí snažit, aby byla užitečná, a dělat opatrné kroky, aby zůstala v jeho přízni. Protože má pocit, že tahá smrt ta fousky.
na tváři vykouzlí milý úsměv a znovu přikývne. "Ale samozřejmě Vaše Excelence." Ta tam je napětí, které mezi nimi ještě před pár chvílemi panovalo. I tak se však nemůže zbavit dojmu, že vyčkává a číhá a na správný okamžik, další zapadlé a temné místo, aby se opět vynořilo. Už žádné výklenky. "Vzala jsem jednu láhev sebou, pokud byste snad projevil zájem." nabídne s úsměvem. "Přátelé ze Španělska mě zásobili, prý kdyby se mi snad zastesklo." ušklíbne se a znovu očima zabloudí k jeho tváři, hledající jakékoliv zbytky po předchozích událostech. Ne, že by na její tváři bylo něco z toho znát.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 7:25 pm

Sleduje pozvolné změny v jejím výrazu, každý náznak v jejích očích. Skoro jako by mohl slyšet zběsilý tlukot jejího srdce. Přesně tak si to představoval. Vydechla si, když ji pustil... Nebo spíš propustil? Ze svého sevření.
Usměje se na ni a jako gentleman jí nabídne svoje rámě. Nechá ji se do něj zavěsit. Vystoupí s ní ze stínů a pomalými kroky míří ven z lazaretu. "To bylo skutečně velice prozíravé rozhodnutí! Zájem mám, to rozhodně ano. Snad bys ji měla vzít a přinést ji do sídla ve městě. Tak bude mnohem víc prostoru, abychom pořádně probrali tvoje trable, dítě. A pomoc, kterou po tom všem budeš potřebovat! Ale neboj se. My pro tebe zase najdeme tu správnou cestu!" ubezpečí ji, když spolu procházení mezi sloupovím. Moc dobře si uvědomuje, že mluví hodně mnohoznačně. Ale o tom to také celé je, nebo snad ne?
"Bylo by opravdu... Nešťastné... Kdyby tak urozená dívka jako ty měla mít nést nějaké následky... Opravdu velmi nešťastné! Měla jsi totiž v jedné věci pravdu. Kdo jiný by ti mohl pomoci lépe než sám biskup?" zopakuje, trochu temněji než prve. Je v tom varování. Varování, jaké nemůže přeslechnout. Kdyby ho snad chtěla podrazit a hledat za jeho zády spojence ještě jinde, tajně... Následky budou.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Juliette de Sévigne

Juliette de Sévigne

Posts : 109
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptySun Jul 14, 2019 8:24 pm

S téměř neznatelným zaváháním se přijme nabízené rámě. Není si jistá, zda se ho chce tak brzy opět dotýkat. Ne, když zjistila, jak moc na ni působí. Ale biskupovi se neodporuje. Nemělo by se. A ona ti prozatím nebude riskovat. Rozejde se s ním tedy ze stínů a nechá se vést. V tu samou chvíli nasadí zarmoucený výraz a sklopí oči k zemi. Ještě svou ruku, položenou na jeho paži, překryje i druhou, jakoby potřebovala veškerou možnou oporu. Přesvědčivý obrázek mladé šlechtičny, která zdrcena hledá útěchu u Boha. Celý obrázek podkreslují i jeho slova, která pro náhodného posluchače znějí, přesně tak jak mají, avšak Juliette v nich nachází i jiné významy. Spoustu významů z nichž se jí pár opravdu nelíbí. Hraje však dál svou roli jako on tu svou.
Varování, které jasně prosazuje jeho slovy by mohl ignorovat však jen blázen. Ona s tím však počítala. Měsíce během příprav ve Španělsku i na dlouhé cestě zpátky do Francie. Plně si uvědomuje do čeho se touto schůzkou uvrtala. "Vážím si vaší ochoty mi pomoci. Zážitky, které mám za sebou.." přesná míra zachvění v hlase všemu jen přidá na autentičnosti. "Bratr mi o vás vyprávěj vyprávěl ve svých dopisech. Vkládám důvěru do jeho úsudku a stejně tak vkládám plnou důvěru do vás." zamumlá až ostychavě, což se vůbec neshoduje s divokou jiskrou v očích, kterou mohl již dříve zahlédnout. "Jsem si naprosto jistá, že jsem učinila správné rozhodnutí." dodá a zvedne hlavu, aby mu věnovala milý úsměv.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Julien Fauchet

Julien Fauchet

Posts : 71
Join date : 13. 07. 19

Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret EmptyMon Jul 15, 2019 1:24 am

Provází ji pomalu ven, směrem k jejímu čekajícímu kočáru. Celou cestu sleduje její dokonalé divadlo. No ano, zamlouvá se mu čím dál tím víc! To rozhodně nemůže popřít. Ani nemusí, není třeba popírat něco, co nikdo neví, že ano. Ale je šikovná. To je moc dobře. Uvidí se, jak moc šikovná je!
"A Bůh tvoji důvěru nezklame, mé sladké dítě!" ubezpečí ji a překryje její packu na své paži svou dlaní, v takovém přirozeném důvěrném tišícím gestu. "Počasí je dnes opravdu nanejvýš truchlivé, vsi nevhodné pro tak mladou urozenou dámu! Měla bys teď jet domů, má milá, ohřát se. Já se vrátím za vedoucím téhle šíleně zdlouhavé stavby!" pokývne a do pohledu se mu poprvé za celou tu dobu vkrade nelibost. Ale tahle je bezpečná, namířená jenom proti podle něj neschopným stavitelům. "My dva se uvidíme později, budu pro tebe mít nachystány ty správné modlitby! A ty s sebou vezmi to vzácné víno! Zatím Bůh s tebou, mé dítě!" pokývne jí. Galantně jí pomůže nastoupit do kočáru. Podá jí ruku, aby se s ním rozloučila způsobně, dalším polibkem na prsten.
Nemůžou odsud odjet společně. Byli by viděni a to by nebylo dobré. Navíc nikdy nesmí pojmout ani semínko tušení, že by tahle jeho návštěva byla jen záminka pro schůzku. Ne. Musí jít dělat svoji práci. Vyděsit několik architektů k smrti. Nad tou představou se dokonce téměř usmál, když se jistým krokem vracel zpět do té proklaté rozestavěné budovy.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
Rozestavěný lazaret Empty
PříspěvekPředmět: Re: Rozestavěný lazaret   Rozestavěný lazaret Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Rozestavěný lazaret
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World Without End :: World Without End :: Avrances-
Přejdi na: