PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share
 

 Lesní říčka

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin

Posts : 56
Join date : 21. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Lesní říčka   Lesní říčka EmptySat Jun 22, 2019 10:12 pm

Lesní říčka Images10
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://withoutendrpg.forumotion.eu
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 12:41 pm

S vědomím, že otec v tuto část roku robotuje, nebo obdělává jejich kousíček půdy a tím, že má mladší sestru, která mu ještě nemůže pomáhat, dostala dneska v sídle od hlavní služebné část dne volno, aby doma zaopatřila, co potřebuje. Prý prozatím. Nechce moc přemýšlet nad tím, co to znamená. Ráno tedy doběhla akorát pomoct s připravováním rodiny na další den a znovu ji v sídle očekávají až později odpoledne. Proto se teď rozhodla na chvíli odpočinout a vyrazila říčce, která protéká nedaleko od jejich domku. S Iris se na chvíli posadí na břehu a ponoří si nohy do chladivé vody. Aliénor s úlevou vydechne a pustí se s mladší sestrou do rozhovoru o tom, co poslední dny dělala, když ji hlídala jejich blízká přítelkyně, která zůstává doma a obstarává své stavení, když její manžel pracuje. Po chvíli to však energické dítko přestane bavit, vyskočí na nohy a vydá se o kousek dát lovit do drobných tlapek rybičky, které se třpytí pod hladinou. S úsměvem na tváři ji Aliénor sleduje a zároveň na ni dohlíží, aby si neublížila a užívá si chvíli ticha a odpočinku.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 1:07 pm

Bylo to už pár dní, kdy poprvé vstoupil na území Avranches, po tom co se s celou královskou rodinou přesunul z Paříže, jako temný stín táhnoucí se za karavanou. Jakoby je následovala smrt. Neopak, nechávali smrt za sebou. Utíkali před morem do míst, kde se snad vyskytoval míň. Ale co když už byl někdo z nich nakažený a prostě to jen šíří krajinou? Potřepal nad tím hlavou a dál procházel krajinou se zachmuřeným výrazem. Až teď měl čas projít si okolí, chtěl zjistit do tu roste, případně se pohybuje za zvířata, aby případně věděl kam v nouzi zajít. Byl to zvláštní pocit, ve městě ho ještě neznali, nevěděli co je zač. Dokonce se stalo, že ho někdo na ulici pozdravil. Však ono se to zase změní. Pomyslel si pro sebe a pokračoval v cestě směrem k zurčícímu potůčku, tam měl možnost, že objeví nějaké mechy, které se dali přiložit na rány. Jenže jak záhy zjistil, tak potůček byl už obsazený, dvěma holčičkama, které si hrají ve vodě a plaší ryby. Chtěl jít dál a nijak víc si jich nevšímat, ale pod malou osůbkou rostl jeden z mechů které nejsou úplně běžné, ale za to jsou velice platné, když se přiloží na rány po bičování. Rozhodl se proto, že jej zachrání před skázou. Promiňte. Oslovil je, když si to rychlejším krokem namířil k mechu, který se nacházel až moc blízko holčičky hrající si ve vodě, takže to mohlo vypadat, že si to šine právě k ní.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 2:41 pm

Tiše se zasměje, když Iris šlápne na špatný kámen, zjevně kluzký tím, jak je již nějaká léta pod vodou, a dívka málem skončí na zadku ve voda. Uznale však zamručí, když to na poslední chvíli ustojí. "Opatrně Iris!" křikne na ni a na malý monet zavře oči a nastaví tvář slunci. Z relaxace ji snad vyruší mužský hlas. Neznámý, jak si vzápětí uvědomí. Otevře oči a otočí se, aby se mohla na nově příchozího podívat. U toho spěšně stáhne sukni šatů, které si předtím vyhrnula ke kolenům, aby se je nenamočila. Hned na to ji však zarazí, jak rázným krokem si vykračuje, zřejmě s nějakým cílem. Pohled jí sklouzne směrem, kterým míří, i když už tuší, co tam uvidí.
Následující události se, alespoň v její hlavě, odehrají v rychlém sletu. Uvědomí si, že jí muž není nijak povědomý a tudíž ani místní, jeho vzezření v Aliénor zrovna nebudí důvěru a tím, jakým způsobem se blíží k její malé sestřičce.. Vyskočí na nohy a rozběhne se k ní. I když je od ní vzdálená pouze pár metrů, tak se jí to zdá jako celé míle s tím, jak ji ve vodě podkluzují nohy po kamenech. Křikne na blonďatou dívenku, která netuší co se děje. Popadne ji do náruče a v dalším okamžitu už s ní stojí na druhé straně říčky, která naštěstí není nijak hluboká. Opět ji položí na zem a postrčí za svá záda, když se se zjevnou nedůvěrou zadívá na příchozího. "Co chcete?" udeří na muže s větší jistotou než ve skutečnosti cítí.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 3:11 pm

Aneb jak narušit idilku u žíčky v pár sekundách. Obezřetost přece jen byla na místě, mohl by jí ublížit, kdyby snad chtěl, ale proč by to dělal. Zastavil se v půlce kroku a sledoval, jak před ním dívenky utíkají do bezpečí. Konečně reakce, na kterou byl zvyklý. Lehce se pro sebe ušklíbl, ale jen na moment, než se na něj starší z dívek zadívá. Zvedne ruce v konejšivém gestu, aby to snad vykompenzovalo jeden a půl ruční meč, který nosil na zádech. Nemějte strach, nepřišel jsem vám ublížit. Ujistil ji, ale navzdory tomu udělal krok směrem říčce a tedy i k nim. V očekávání, že ony udělají přesný opak, aby udrželi bezpečnou vzdálenost. Tohle ho docela i bavilo, podněcovat lidi k tomu, aby si drželi odstup. Hned následoval druhý krok, kterým se konečně dostal k mechu o který mu celou dobu šlo. Vytáhl dýku a kledkl si, aby mohl mech jemně odloupnout z kamene. Nikdy nebylo na škodu udělat si zásoby pro případ nouze. Znovu se postavil a ukázal mech těm dvěma.Šlo mi jen o tohle. Pak si jej uklidil do brašničky. Mohl teď prostě jen pokračovat v cestě a tvářit se, že nic z tohoto se nestalo, ale možná byl přece jen zvědavý. A slčny se nebojí, jen tak samy v lese? Bez doprovodu? Vytáhl kus hrubé látky a jal se očistit si dýku, pro případ že by se nerozhodly utéct, ale popovídat si.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 3:38 pm

Cítí, jak Iris pevně svírá oběma ručičkama tu její a lehce jí ji stiskne na zpět. Bude to v pořádku, promlouvá k ní v duchu s nespouští pohled z ozbrojeného muže. Gesto rukou pro ni postrádá jakýkoliv význam, když jeho vzezření samo o sobě mluví o tom, že se jedná o nebezpečného muže. V krátké naivitě zatouží, aby se tu vyhoupl nějaký mušketýr, jako před pár dny na tržišti, ale vzápětí, když ustupuje o krok vzad, si uvědomí, že se jedná jen o zbožné přání. Postrkuje Iris o trochu dál, dál od neznámého. I když se mezi nimi klikatí říčka, tak si nedělá naděje, že pro muže, jako je on, by nebyl žádný problém ji překonat. Mlčky hledí na jeho počínání a lehce povytáhne obočí. Má věřit tomu, že si ozbrojen vyšel do lesa sbírat.. mech? "Bydlíme tu," ozve se tenký dívčí hlásek zpoza zad Aliéor, než ji stihne zarazit. Ta na krátký moment zavře útrpně oči. Opravdu musela odpovědět zrovna ona. Zamračí se na muže před sebou a ohlédne se na sestřičku, jejíž blonďatá hlava vykukuje zvědavě zpoza zad starší sestry. "Iris, kolikrát jsem ti říkala, že se takové věci cizím lidem neříkají." napomene ji přísně a zase se obrátí k muži. "Kdo jste?" - "Vy jste cizí?" ozve se ve stejné chvíli, kdy pokládá svou otázku.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 4:03 pm

Konečně si dýku vyčistil dost na to, aby ji spokojeně mohl zastrčit do pouzdra pro ní určeného. Bylo to zvláštní, když vyrůstal v Paříži tak pokaždé věděl s kým má tu čest, i když tam by před ním z lesa každý prchl. Tady si to prostě musel ještě všechno zjistit. Nakloní se k tenkému hlásku, aby si prohlédl holčičku, která byla dost hodná na to aby odpověděla. Tady v lese? A kdepak máte domeček? Ta větší by mu asi neodpověděla, ale maličká by mohla. Lehce se opře o nehbižsí strom zády, a zkříží ruce na hrudi, snad aby jim dal možnost se uvolnit a nebo utéct, sledujíc jejich rozhovor. Tvá sestra? Zeptal se opatrně, ale na matku byla moc mladá, tak to byla první logická varianta, zdánlivě ignorujíc jejich otázky. Má pravdu Iris. Hned pokračoval bez toho aby dal prostor na odpověď. Cizí lidé mohou být nebezpeční a měla by sis dávat pozor na to co říkáš. Ale jak už jsem řekl já vám neublížím. Ale nakonec se přece jen rozhodl jim odpovědět. Jsem cizí, jsem ve městě jen pár dní. Rowan jméno mé. Představil se a lehce sklonil hlavu v gestu úcty, na žádné společenské postavení si nehrál, bezdomovec nebo lenní pán, pod jeho popravčím mečem stejně rozdíly nebyly. A možná doufal, že se mu dostane představení i od nich.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 4:30 pm

Tentokrát již dítko neodpoví. Zvedne totiž oči ke své starší sestře a když vidí její výraz, tak si radši zavře pusu na zámek. Aliénor to lehce překvapí, i když ví, že si Iris uvědomuje, kde končí její tolerance a překvapivě zatím nemá tendence je zkoušet překračovat. "Ano, je to má sestra." odpoví brunetka, zatímco maličká souhlasně přikyvuje až jí jemné vlásky létají kolem hlavy. Udiveně na neznámého pohlédne, když i on sám začne domlouvat tomu trpaslíkovi, který kousek po kousku vylézá ze skrýše, kterou jí poskytla její sukně. Ten teď klopí provinile očka k zemi. Aliénor se jí zželí a dřepne si k ní. "Teď tu bude hodně cizích lidí víš? Musíš být opatrnější a držet se vždycky u mě, bratra nebo otce a nebo té tedy, která tě hlídá, když pracujeme dobře?" zatímco mluví, tak jí něžně upraví vlásky a uhladí sukýnku šatiček, které jsou sice naprosto obyčejné a je na nich vidět, že už mají něco za sebou, ale nemají na sobě žádné díry a jsou relativně čisté - tak čisté, jak se to dá u oblečení, které nosí zvědavě dítko. Usměje se na ni a dívenka jí úsměv oplatí. Pak se postaví a pokývne muži, který se jí představil. "Aliénor a toto je Iris," představí je obě po krátkém zaváhání a úsměvem sleduje, jak se děvčátko Rowanovi neohrabaně uklání. Následně sama vykouzlí o poznání elegantnější purkle, které ji naučili v sídle, kde slouží, i když jen proto, aby ho ukázala Iris, která nadšeně výkřine a odběhne stranou, aby se poklonila i okolním stromům a snažila se napodobit starší sestru, která si pořádně prohlédne muže, který se mezitím opřel o strom. "Dorazil jste se dvorem, že?"
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 5:02 pm

Měl šťestí, že se dozvěděl jména obou slečen, alespoň v hlavě nemusel vymýšlet čádné označení. Rád vás poznávám slečny. Kupodivu se mu dostane i dvou pukrlat. Sám se klonil jen královské rodině a jemu se poklonek nikdy nedostávalo, takže se pro sebe aspoň trošku pousmál. I když si byl jistý, že kdyby tušili kdo je zač už by mizeli v lese. Jste všímavá Aliénor. Přikývl na znamení souhlasu. Pracujete na dvoře? Podle pukrle by soudil, že ano. Přestože tam mohl pracovat někdo jíný z její rodiny a pak ji to naučit, stejně jako to ona teď uží svoji sestru, která radostně trénuje tím, že se klaní stromům. Asi pocházíte odsud, nemám pravdu? Kdyby přijela s dvorem, tak by ji znal, ze svého koutu v síni by ji rozhodně aspoň zaregistroval, ale tyhle dvě slečny dnes vidí prvně. Možná ji mohl zneužít, aby ho provedla okolím, ale tím by jí zničil život, v případě, že by je spolu někdo viděl. Nikdo se přece dobrovolně nebude scházet a procházet s katem. Takže si to tu raději prozkoumá sám. Po očku přitom sledoval snažení Iris až už to bylo téměř dokonalé. Za chvíli bude tvé pukrle mnohem hezčí než tvé sestry, Iris. Snažil se ji aspoň pozitivně mitivovat, když už nic jiného. Možná by si přece jen mohl trochu užít tu nevědomost lidí a maximálně využít sociálního kontaktu, než zase upadne v obecnou ignoranci.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyTue Jul 02, 2019 10:54 pm

Slušnost jí velí, aby mu frázi oplatila, ale situace je prosti tomu. Proto po jeho slovech jen lehce pokývne a postranním pohledem zkontroluje Iris. "Není to o všímavosti, to jen Avranches není tak velké." zamumlá povědomá slova, která již dříve vypustila z úst. Následně však zavrtí hlavou a rozhodne se obě otázky zodpovědět při jenom. "Ano, jsem místní a ne, nepracuji. Jsem služebná v sídle jednoho z místních rodů." jemně pokrčí rameny. Prohlíží si ho píď po pídi a snaží se zjistit co je zač. Nejradši by sestru poslala pryč, za přítelkyní, která ji obyčejně hlídá, ale to by znamenalo nechat ji jít samotnou lesem, což by neudělala normálně, natož když se tu teď pohybuje bůh ví kdo. Čímž je muž před ní důkazem. Ohlédne se po jmenované a chvíli sleduje její počínání. "Má pravdu, za chvíli to budeš zvládat mnohem lépe než kdejaká dvorní dáma." pochválí jí s úsměvem a rezignovaně se posadí na místo, kde do teď stále s mírným úšklebkem na tváři. Zřejmě si při tom úprku po kamenech poranilo chodidlo a teď, když se situace uklidnila se začíná ozývat. Kývne hlavou k Rowenově brašně. "Na co to vlastně máte? Vysadíte si ho v zahradě?" optá se pochybovačně a odhne si vlasy z tváře.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyWed Jul 03, 2019 3:20 pm

Úplně s jejím výrokem nesouhlasí, protože kdyby se nedívala kolem sebe, tak to nikdy nezjistí, ale nechtěl se nijak dohadovat a tak to nechal být. S dvorem se lehce sekl, ale aspoň zjisti, že tu sídlí i nějaká vyšší šlechta. Chápu. Přikývl jen. Možná by bylo fér, říct jí kdo je zač, ale ne. Bude to oddalovat co nejvíc to půjde. Stejně ho jednou uvidí, jak máchá popravčím mečem nad odsouzeným. Lidé se na takové události vždycky přišli podívat. Z nějakého důvodu jsou schopni přihlížet mučení i trestu smrti, ale kdyby měl kdokoliv z nich být na jeho místě tak se nezmůže na nic.
Chápal, proč mu starší ze sester nevěří, přece jen se netvářil příjemně a jeho vzezření asi taky nebylo nic moc vlídně vyhlížející, ale ta mladší snad ještě nebyla zkažená předsudky dospělých. To bylo na dětech kouzelné, nechápali souvislosti ve světě a brali ho tak jak leží a běží. Až když mu Aliénor položila otázku, tak přesunul pozornost od Iris. Teoreticky, pokud přežije cestu. A ujme se, ale to byla druhá věc. Až se někdy spálíte, tak přijďte a ušetří vám několik dnů bolavých puchýřů. Taky to bylo vhodné na zakrytí stržené kůže, nebo jiné povrchnější zranění. Logicky však zmínil jen to se kterým by se mohla setkat, nebo to které by pro ni mohlo být to nejběžnější.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyThu Jul 04, 2019 12:14 am

Zatímco těch pár okamžiků vyčkává, až jí odpoví, tak přemýšlí, jaké to tu teď bude. Avranches je malé městečko. Takový příval nových lidí pocítí. Zůstanou místa, kam chodili odjakživa jejich? S pohledem upřeným na Rowena pomalu získává pocit, že se věci brzy drasticky pro všechny změní. A může jen hádat či k horšímu nebo k lepšímu. "Chápu," odvětí a zamyšleně nakloní hlavu ke straně. Mírně se pousměje nad jeho nabídkou ošetření. "Nejdřív bych musela vědět kam jít." poznamená a pohledem krátce zabloudí k Iris, kterou teď zaujali poletující motýli. "Ale děkuji za nabídku." dodá a oči opět stočí k jeho směrem. Prvotní rozrušení sice polevilo. I tak však z něj cítí cosi, co jí nedává tak úplně klid a radši ho chce mít co nejvíce na očích.
"Co vlastně děláte, že máte takové znalosti?" optá se s téměř neznatelnou zvědavostí a pokývne směrem k jeho brašně. Zatímco mluví, tak se přesune zpět k říčce a bolavou nohu strčí se zašklebením do chladné vody. *Někdy jsi opravdu šikovná holka* protočí sama nad sebou očima. Později se na to bude muset podívat a případně hadříkem vyčistit.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyFri Jul 05, 2019 3:51 pm

Kam jít. To byla dobrá otázka. Měl by jí říct pravdu, nebo zatloukat co to jde? Akorát by se zvedla a utekla. Takže se rozhodl pro nějakou střední cestu. Přece tam, kam ostatní nechodí. Odvětil s pokrčení ramen. Mohla si to přebrat, jak chtěla. Třeba jen žil uprostřed zapadlé uličky, kterou nikdo neznal. JEnomže slečna se nenechala jen tak odbít a ptala se na něj dál. On její zaměstnání věděl, možná bylo správné, aby ho znala i ona. Řekněme, že rozhoduju o životě jiných. Teoreticky to byla pravda, sice nebyl soudce, ale prováděl rozsudky. Ale to už si všiml, jak si Aliénor chladí nohu v říčce a je aspoň soudě dle mimiky zraněná. Jste zraněná? Zeptal se a už udělal kroky k ní, aby se mohl podívat co jí vslastně bylo. Dovolíte? Podívám se vám na to. Natáhl jemně ruce k její noze a čeká jestli svolí a bude se jí na to moct podívat a nebo se bude muset zase stáhnout.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyFri Jul 05, 2019 4:29 pm

Nemůže říct, že by byla z jeho odpovědi spokojená. Vlastně vůbec. Budeme si dávat hádanky, jo? Komentář, že zjevně přeceňuje její inteligenci si radši nechá pro sebe a místo toho to zkusí znovu. Další otázkou, která je možná o trochu více na tělo než ta předchozí. Také dostane stejně nejasnou odpověď jako předtím. I když.. teď může alespoň hádat. Zamyšleně nakloní hlavu ke straně a měří si ho pohledem. "Pan tajemný, koukám." povytáhne obočí a chvíli se věnuje strkání nohy do chladivé vody. Tázavě k němu vzhlédne při jeho otázce a sleduje, jak se k ní přibližuje. Chvíli si ho podezřívavě měří než s tichým povzdechem přikývne. Vynoří nohu z vodu a pomalu ji k němu natáhne, aby se mohl podívat na nevelké zranění způsobené ostřejším kamenem důmyslně skrytým po hladinou. "Lidé mě tu znají, pokud se z ničeho nic vypařím, tak si toho všimnou." Varuje ho, ale menší úsměv na tváři napovídá tomu, že si spíše dělá legraci, než aby to myslela vážně.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptyFri Jul 05, 2019 5:39 pm

Už dlouho si z něj nikdo nedělal srandu, všichni se báli, že by si to mohl vzít osobně a jednou, nebo hned jim to spočítal. Tahle slečna díky své nevědomosti zašla mnohem dál než ostatní, ale ne že by mu to nějak vadilo. Naopak to byla příjemná změna. Třeba by mi prošlo. Ušklíbl se, třeba sám pro sebe a zlehka se natáhl po její noze. Našel tam malou roseklinu o kámen na chodidle. Bude se vám špatně chodit. Zvlášť, když chodila na boso tam hrozila jakákoliv infekce a ta v téhle době v extrémních situacích mohla hrozit amputací, nebo i smrtí. Ošetřím vám to. Ještě se rozhlédl kolem, pokud by tu nebyl nějaký jitrocel. Naštěstí byl a kousek od Iris. Iris doneseš mi prosím tu bylinu vedle tebe s plochými listy? Požádal ji a doufal, že mu vyhoví. Mezi tím vytáhl dýku a uřezal kousek ze své košile, aby to pak mohl použít jako obvaz. Když v tom přispěchá Iris. Děkuju.. Vezme si od ní rostlinky, pár lístů namočí v říčce a pak zlehka nařízne žilnatinu dýkou, aby se hojivé šťávy dostaly tam kam potřeboval. To celé pak přiložil na ranku, přestože nebyla nijak velká a stáhne kusem látky. Rychleji se vám to zahojí a hlavně nezanítí, když budete pobíhat kdo ví kde. pověděl jí co a jak zase se stáhl do uctivé vzdálenosti, tak aby jí to bylo příjemnější. Byl si vědom celé te své aury smrti, která z něho mohla vyzařovat
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptySat Jul 06, 2019 1:45 am

Lehce povytáhne obočí a menší úšklebek mu vrátí. "Tak to neznáte místní." připomene mu. Možná by i něco dodala, kdyby k ní nepřistoupil a, především, nevzal její nožku do svých rukou. Možná je to nakonec dobře, protože bůh ví, co by nakonec vypustila z úst. Tak jako tak si však tiše odkašle a v tvářích trochu zrůžoví, když se prsty dotýká holé kůže chodila. Překvapeně k němu vzhlédne, když prohlásí, že ji ošetří. Proč by to dělal? ptá se sama sebe v duchu, navíc odkud ví jak? Ne, že by měla podle čeho soudit, ale přinejmenším on vypadá dost jistě, když žádá její mladší sestru o asistenci. "Počkat," chystá se namítnout, když si začne rozřezávat košili. "To snad nebylo nutné." vydechne o pár chvil později, když je zkáza dokonána a zamračeně si měří rozstřepený okraj. Kvůli rozhořčení či šokem nad zničením košile si ani pořádně neuvědomuje, co vlastně dělá. Než se naděje, tak se nachází zase hodný kousek od ní a přístihne sama sebe jak přikyvuje. "Co budete chtít?" optá se narovinu a poukáže na zničenou košili. Všechno přeci něco stojí.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptySun Jul 07, 2019 12:59 am

Jo, místní neznal, ale stejně tak oni neznali jeho. A přece jen, kdo z nich by se odvážil jít proti katovi. O chvlku později chápal její rozhořčení nad jeho košilí, ale jemu to zase tolik nevadilo, měl jiných košilí spoustu a navíc ho nenapadlo, čím jiným by jí to zavázal. Obětovala byste snad svoje šaty? Zeptal se pochybovačně, ženy a hlavně slečny byly na své šaty většinou citlivé a málokdy je byly ochotné obětovat. Úsměv. Odpověděl rozhodně, možná byl introvert a lidi se ho stranili, ale pořád byl chlap a úsměvu hezké dívky se těžko odolával. Navíc to bylo lehce splnitelné a ani jednomu z nich to nezpůsobilo problémy. Doufám, že to pomůže a bez problémů se vám to zahojí, není to nijak hluboké, tak by to nemělo způsobit žádné komplikace.  Zhodnotil ještě celou situaci kolem nohy. Pokuste se do toho nechytit infekci a za pár dnů můžete zase běhat bosky. Přesně proto jí to zavazoval, člověk nikdy nevěděl na co může stoupnout a nerad by ji z chodidla vypaloval infeki, to by ho opravdu ráda neměla.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Aliénor Beaux

Aliénor Beaux

Posts : 164
Join date : 29. 06. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptySun Jul 07, 2019 3:59 pm

Při jeho otázce nabere odstín podezřele se podobající barvě zralého rajčete. Odkašle si a nervózně si poposedne. Neznepokojuje ji ani tak myšlenka poškozenýcj šatů, i když jich má jenom pár, jako spíš to, že by jich měl kus chybět, když je ve společnosti může. Zvláště pak cizího. "Za jiných okolností ano." zamumlá však a v následující chvíli pohled upře do země s tvářemi, ze kterých sálá teplo, protože jí až zpětně dojde, tak to mohlo vyznít. Kouše se do rtů, když ji ošetřuje drobné poranění. Jakmile však zmíní platbu, tak k němu zvedne oči a zadívá se mu do tváře. Jeho požadavek jí vyvolal nesmělý úsměv na tváři sám o sobě. Poslouchá jeho slova a lehce přikyvuje, když mu věnuje vděčný pohled a ještě jeden úsměv. "Jsem si jistá, že to bude v pořádku. Mockrát děkuji Rowene." s těmi slovy a se opatrně postaví a zkusmo se postaví na obvázanou nohu. Když se ozve jen lehká bolest, tak spokojeně přikývne a křikne na Iris. "Doufám, že se zase někdy potkáme. Avranches není tak velké. Teď vás však budu muset opustit. Práce volá." začne se s ním loučit. Postřehne to i blondýnka po jejím boku a mladému muži začne zběsile mávat ručičkama s dětský andělským úsměvem.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rowen Chevalier

Rowen Chevalier

Posts : 29
Join date : 01. 07. 19

Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka EmptySun Jul 07, 2019 9:19 pm

Uvedl ji do rozpaků, alespoň něco se mu povedlo, když už se zranila jeho nepřímým zaviněním. Ale donutila ho se pousmát, ty okolnosti, kdy by se rozhodla dobrovolně zničit si svoje šaty by možná i rád viděl. Ale spíš o tom pochyboval, přece jen byla dobra chranbrých rytířů a zachránců. Jak jen daleko měl k tomu, aby se stal rytířem, ale ani po tom netoužil, asi byl spokojený, když se to vzalo kolem a kolem. Hlavní bylo, že dostal svůj úsměv! Tím pádem mu ani nemuselo být líto košile. Rádo se stalo. Musíte být příště opatrnější. Ale to už se jeho společnosti pomalu zvedá a loučí se s tím. Jistě. Krásný den Aliénor. Rozloučí se a ještě zamává Iris. To už ale sleduje, jak obě dívky mizí mezi stromy, a on sám si to šine opačným směrem, musel přece začítil, aby to ten mech přežil.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
Lesní říčka Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lesní říčka   Lesní říčka Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Lesní říčka
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World Without End :: World Without End :: Okolí-
Přejdi na: